Facebook zmienił się i nadal ewoluuje; nie służy on już jedynie, jako platforma do oglądania zdjęć ślubnych przyjaciółki, czy dzielenia się ostatnimi plotkami z biurowego lub rodzinnego frontu, ale stanowi w dużej mierze miejsce do promocji swojej działalności, do kontaktu z klientami oraz, do tworzenia społeczności wokół własnej marki.

Poniższe 10 osób doskonale to zrozumiało. Ich fanpage pełne są fantastycznych porad marketingowych, organizacyjnych, czy technicznych, jak i inspiracji dla kobiet biznesu, a nawet ciekawych dyskusji pod publikowanymi postami. Dodatkowo, firmy te kreują na Facebooku własną markę i od czasu do czasu promują  produkty i usługi – na pierwszym miejscu jednak stawiają na wartościową informację. Myślę, że warto je znać i polubić.

Oto one:

  1. Urszula Phelep Kreatywny Marketing – właścicielka uczy przedsiębiorcze i kreatywne kobiety tego, jak promować swoją działalność (biznesową i blogową) w internecie. Duża dawka poczucia humoru, cudowne zdjęcia i pełny profesjonalizm strony powodują, że znajduje się ona na pierwszym miejscu. Na fanpage znajdziesz poza tym mnóstwo praktycznej wiedzy, dużo motywacyjnych cytatów oraz, moje ulubione, Poniedziałki Zapoznawcze, gdzie można wkleić link do własnej firmy/bloga i zareklamować się u Uli za darmo.
  2. Pani Swojego Czasu – Ola, założycielka Pani Swojego Czasu, motywuje przede wszystkim do zarządzania czasem w życiu osobistym, ale i w tym zawodowym. Fanpage Oli, to pełne energii i pozytywnych wibracji posty, ukazujące jej niesamowitą osobowość, inspiracje oraz praktyczne informacje związane z organizacją czasu.
  3. Po Nitce Ariadny – Ariadna specjalizuje się w świetnych podcastach dla przedsiębiorczych kobiet, jak i, w prowadzeniu niezwykle wartościowych webinarów o tematyce biznesowej, odbywających się w każdy czwartek. To, co najbardziej lubię na stronie, to pomoc jej autorki, za każdym razem, kiedy ktoś zadaje pytanie lub ma jakiś konkretny problem.
  4. PraKreacja – tym razem fanpage prowadzone przez mężczyznę. Działka Wojtka to pomoc małym kreatywnym biznesom, jak i blogerom w części prawnej ich biznesu – misją PraKreacji jest przekazanie ludziom skomplikowanych aspektów prawnych, w dostępny i prosty sposób.
  5. Przedsiębiorcza – „Przedsiębiorcza”, to portal, który pomaga w znalezieniu pracownika do firmy lub partnera biznesowego, ale nie tylko … Na fanpage tego portalu znajdziesz wiele interesujących linków do artykułów blogowych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz motywujących postów na co dzień.
  6. Ewelina Muc – kobieca specjalistka od tworzenia stron i blogów na WordPress. Jej fanpage wypełniają informacje techniczne na temat tej platformy internetowej, jak i inne, związane z używanymi/testowanymi przez nią narzędziami biznesowymi.
  7. Kamila Rowinska – Kamila jest coachem nie tylko biznesowym, ale i osobistym. Autorka książki „Kobieta Niezależna” (którą uwielbiam!), daje kopa motywacyjnego na swojej fanpage – własne cytaty, filmy, wciągające posty i wiele innych publikacji pojawiających się na stronie każdego dnia.
  8. Blog Freelancerki – autorka bloga, Gosia, zaczynała od rysunku. Dziś jest najpopularniejszą polską freelancerką. Jej fanpage warto śledzić, by być informowaną o aktualnościach pojawiających się na blogu Gosiu, czyli jej niezwykle wartościowych postach.

Fanpage rosną, jak grzyby po deszczu i coraz więcej z nich pracuje nad swoim przekazem, jak i spójnym wizerunkiem przemawiającym do ich publiki. Ciekawe jestem, co przyniesie w tym względzie 2016 rok?